Ви спите в темній і прохолодній кімнаті, лягаєте в той самий час, але вранці все одно прокидаєтеся втомленими й не відпочили? Можливо, проблему треба шукати у постільних аксесуарах. Якщо знати, як правильно спати на ортопедичній подушці та застосовувати це на практиці, то ваш ранковий стан і загальна працездатність стануть помітно кращими.

Навіщо потрібні й для кого корисні ортопедичні подушки

Ортопедична (анатомічна) подушка є продовженням хребта. Вона не просто зручна для положення голови та шиї, а й повторює їх контури. Тому, щоб позбутися безсоння, а вранці прокидатися відпочилими та повними енергії, важливо знати, на якій подушці правильно спати. Ці м'які елементи для відпочинку потрібні людям різних категорій:

  • тим, хто цінує здоровий та комфортний сон;
  • тим, хто стикається з різними проблемами зі спиною, шиєю.

Окремо варто виділити вагітних жінок і мам, що годують. Для них цей виріб буде особливо актуальним. Залежно від форми, він стане в пригоді в цей період, щоб прийняти зручне положення та створити опору для спини, живота під час сну. Після народження дитини річ буде корисною, щоб підкладати її під час годування.

Знаючи, як правильно класти подушку під голову, ми отримуємо користь:

  • покращується кровообіг у судинах;
  • підтримується правильне положення тіла, голови та шиї під час сну;
  • зменшується напруга зв'язок, м'язів, проходить дискомфорт;
  • припиняються ранкові болі.

Лікарі-ортопеди рекомендують пацієнтам ці спальні аксесуари при різних медичних станах, пов'язаних із захворюваннями суглобів та кісток:

  • остеохондроз;
  • зміщення хребців;
  • ревматизм.

Хоча якщо просто спати на правильній подушці й нічого більше не робити, то шийний остеохондроз навряд чи вилікується. Зате покращується загальне самопочуття внаслідок здорового сну та повноцінного відпочинку. Крім того, вирішується така проблема, як нічне хропіння, яке в основному виникає через неправильне положення голови під час сну та закорковування дихальних шляхів.

Види ортопедичних подушок

Перед тим, як купити м'який аксесуар для сну, варто розібратися з моделями, адже сьогодні існує широкий вибір. Ось за якими параметрами вони відрізняються:

  1. Розміри

Стандартний розмір — 50*70 см. Великим людям зручніше 50*80 см, а середнього зросту частіше вибирають 40*60 см. Дітям від 20*30 см до 50*40 см.

  1. Висота

Високі – від 12 до 16 см, середні – від 6 см, плоскі – до 6 см.

  1. Форми

Квадратні, прямокутні, у формі підкови, валика, з виїмкою для голови та шиї.

  1. Наповнення

Синтетичні (поліестер, холлофайбер, поліуретан, синтепон) та натуральні (латекс, бамбук).

  1. Жорсткість

Середня підходить тим, хто любить спати на спині. Підвищена жорсткість підійде тим, хто спить на правому чи лівому боці.

Усі ці параметри мають бути спільними — міжнародний гігієнічний сертифікат якості (висновок СЕС). Цей документ підтверджує, що товар забезпечує безпеку для життя та здоров'я людей.

В якому положенні краще спати на ортопедичній подушці

Питання, як лежати на ортопедичній подушці, щоб було максимально корисно, виникає вже після того, як ми її купили. Правила використання прості:

  • плечі повинні лежати на матраці;
  • голову необхідно класти у заглиблення.

Ортопедична подушка — це індивідуальна річ, тому на ній має спати той, для кого вона призначалася спочатку. Аксесуар підбирається під певну людину, її уподобання, параметри та особливості. Тому щоб бажаного результату було досягнуто, важливо знати, як треба спати на ортопедичній подушці.

Добре, якщо ваша улюблена поза на спині, то виріб потрібно повернути так, щоб його поглиблення було ближче до вас. Шию та голову кладемо на нього, а плечі залишаємо на рівній поверхні.

Для тих, хто спить на боці валик з найвищого боку можна повернути до себе та покласти під шию таким чином, щоб вона не звисала, а повністю розслабилася. У такому разі шия продовжуватиме лінію хребта, відпочинок буде добрим, а відновлення втомлених м'язів та суглобів — швидким. Якщо ви звикли класти руку під подушку під час сну, цього робити не рекомендується, інакше з часом її властивість губиться і відбувається деформація.

Тим, хто любить спати на животі, лікарі також не радять це робити, окрім тих випадків, коли просто хочеться відпочити не більше 10 хвилин. Для цього подушку можна повернути низьким валиком до себе, підібравши менш жорстку модель.

Як стало зрозуміло, від того, яка поза для вас більш звична, залежить, як спати на ортопедичній подушці.

Правила та рекомендації щодо використання

Анатомічна подушка — це делікатний товар, який необхідно використовувати правильно. Виробники рекомендують виконувати такі рекомендації щодо догляду за нею:

  • не допускати деформації, згинаючи її навпіл;
  • не ставити вертикально;
  • вивішувати надворі щотижня;
  • не накривати ковдрою цілий день;
  • прати в машинці, підбираючи такий режим, який схвалює виробник;
  • не тримати її в приміщенні, в якому вологість вища за 65%;
  • зберігати не в поліетиленовому пакеті, а в спеціальних чохлах, що дихають.

Важливо знати, деякі види наповнювачів взагалі неприпустимо піддавати пранню. Наприклад, латексу та матеріалу з ефектом пам'яті показане лише сухе чищення. Решта наповнювачів прати можна, але з урахуванням інструкцій, які до них додаються.

Хоча правильно міняти подушку кожні 4 роки, при дотриманні всіх цих вимог якісна модель служить близько 10 років. Фахівці стверджують, що подушка, якою користувалися понад 5 років, вже не дає очікуваного результату. Причина в тому, що вона не здатна підлаштовуватися під стан і звички людини, яка, можливо, більше не спить в улюбленій позі, погладшала, схудла або просто підросла. Така модель може виявитися неактуальною.

У магазині MatrasRoll представлений різноманітний асортимент подушок з привабливою ціною. Перед виправленням товар проходить перевірку та ретельно упаковується. Доставка здійснюється як по Києву, так  і по всій Україні.